JSW prý o NWR nestojí, zpráva si zatím stihla pohrát s akciemi

Zpráva o potenciálním zájmu polského uhelného těžaře Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) o New World Resources (NWR) pomohla akciím obou společností. JSW na varšavské burze po propadu z minulého týdne posílila po otevření obchodů z 43 zlotých na nynějších 44,6. NWR na londýnské burze vyskočila z ranních 36 pencí na 39 v jedenáct hodin londýnského času. Před hodinou ale zase klesla téměř na původní úroveň, JSW totiž popřela, že by se o NWR zajímala. Jde o pozoruhodnou hru.

Zpráva na www.intellinews.com o tom, že JSW má potenciální zájem o NWR, opírající se o tvrzení ředitele společnosti, vyšla už 8. dubna. Mela se ale strhla až po jejím včerejším zveřejnění na motejlek.com s odkazem na původní zdroj. Dnes v poledne nám poslala ředitelka odboru vztahů s investory JSW Izabela Tokarz následující vyjádření: „Ráda bych oficiálně popřela informaci, že JSW má zájem o akvizici části nebo celé NWR. Žádný z oficiálních představitelů JSW či členů boardu se v tomto smyslu v poslední době nevyjádřil a žádné kroky v akvizičním procesu nebyly učiněny.“

Kolem JSW je v poslední době rušno. Zpráva o zájmu o NWR se objevila přesně v době, kdy polská firma podepsala předběžný kontrakt na odkoupení černouhelného dolu Knurów-Szczygłowice dosud patřícího katowickému těžaři Kompania Węglowa. Cena akvizice je 1,49 miliardy zlotých a obě společnosti mají čas na její realizaci do konce července 2014, jinak předběžný kontrakt vyprší. Je možné, že se leckdo bude pokoušet tuto případnou akvizici narušit, mimo jiné i dezinformacemi o jiných investičních záměrech JSW.

Čekáme na vyjádření www.intellinews.com, který podle vyjádření zástupců JSW není v monitoringu jejich společnosti, a proto dříve nereagovali, a případně doplníme.
-pes-

Předcházející článek

Poláci projevili zájem o NWR

Následující článek

Ještě k JSW/NWR: Americký vydavatel si stojí za informací, že Poláci mají zájem o české doly