Kdy přiletí spásné gripeny?

Demokracie přinesla Čechům svobodu slova, a tak už vědí, co si myslí Ornella Štiková. Přinesla taky možnosti výběru mezi Billou, Teskem a levnějším Lidlem. A po třiadvaceti letech konečně dospěla ke svému vrcholu, přímé volbě prezidenta. Po ní se dá očekávat už jen ozbrojený puč a nastolení diktatury osvíceného vojska.

S tichou vzpomínkou na plukovníka Švece a generála Mašína proto napjatě sleduji pražský horizont a vyhlížím 211. taktickou letku stíhačů z Čáslavi. Čtrnáct gripenů pilotovaných elitou české armády proletí nízko nad Hradem, a to bude stačit. Několik vysklených okenních tabulí přiměje politiky odevzdat narychlo povolané protichemické jednotce klíče od radničních, sněmovních, vládních a hradních kanceláří. Klaus bude rychle sesazen a souzen, Zeman vyhoštěn, Schwarzenberg uklizen na zámek, ostatní budou většinou popírat, že byli politiky. Jediný, kdo bude klást ozbrojený odpor, bude Kalousek vyzbrojen Hávou, ale velké krveprolití nečekám.

Vojáci, vedení čáslavským plukovníkem Lančim, obsadí všechna větší letiště, nádraží a hraniční přechody. Zastaví se tisk peněz, zmrazí se státní i soukromé účty. Všechna média budou zavřena, internet zablokován. V oběhu zůstanou jen stravenky, na které jsou Češi zvyklí. Dalších několik let bude trochu divočejších, nějaké proskripce a konfiskace nepochybně proběhnou, někdo stane u zdi, ale tak to v rozjitřených dobách bývá. Stanné právo ovšem nebude trvat dlouho, Češi se v těchto situacích chovají slušně a poslušně.

Až čas odpoví, zda se země pod vojenskou diktaturou vydá Atatürkovou cestou zpět k demokracii nebo Pinochetovou k totální diktatuře. Sázím na první variantu a už se těším za zhruba deset let na další trikolórový samet a nově rozdané karty.
-pes-

Předcházející článek

Fortunu, Tipsport, Chanci odhadem prezidentské volby přijdou na 13 milionů korun

Následující článek

Co všechno se může stát