Kellnerův stvořitel Štěpán Popovič jde do penze

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič se ve třiašedesáti rozhodl ukončit působí ve velkém byznysu. „Do penze odcházím 30. června 2009. Po 40,5 letech práce u stejné firmy,“ potvrdil Popovič. AGC Flat Glass Czech je součástí japonského koncernu Asahi Glass Company, který je největším světovým výrobcem plochého skla a výrobků z něj pro stavebnictví, interiéry a automobilový průmysl.

Popovič stál u samého zrodu multimiliardového impéria, jenž za posledních téměř dvacet let vytvořil Petr Kellner. Popovič mu na začátku devadesátých let poskytl jako generální ředitel teplické společnosti Sklo Union do rozjezdu 40 milionů korun. Kellner prvotní kapitál dokázal rozhojnit na dnešní desítky miliard korun.

Popovič se stal ředitelem Sklo Unionu v roce 1989. V roce 1991 přivedl belgický Glaverbel, který později pohltili Japonci. Teplická firma mohutně rostla. Předloni i se svými zhruba třiceti pobočkami utržila 13,6 miliard korun a vydělala rekordních 3,5 miliard korun po zdanění. Zaměstnávala kolem 3400 lidí. V letech 1993 až 2000 byl Popovič prezidentem Svazu průmyslu a dopravy.

Se skupinou PPF je propojen dodnes. Působí jako předseda dozorčí rady české PPF a má s finančním holdingem některé společné obchodní zájmy. Popovič se angažuje v různých organizacích. Obecně je považován za vlivnou a významnou postavu českého průmyslu.
-mot-

Předcházející článek

Agrofert Holding loni dosáhl historicky nejvyššího zisku

Následující článek

ČEZ zatím není rozhodnut, jestli se bude ucházet o Opatovice