Krátkodobé závazky Sazky loni stouply o více než 800 milionů korun

Když Standard & Poor’s loni v listopadu snižovala Sazce rating, konstatovala, že loterijní firma je až moc závislá na krátkodobých bankovních úvěrech. Jestliže ještě na konci roku 2008 měl Sazka krátkodobé úvěry 500 milionů, loni v prosinci to bylo už 1,65 miliardy. Nárůst je enormní. Standard & Poor’s mezitím Sazce ještě jednou snížila rating na B-. Navíc ho ponechala v režimu pozorování s negativním výhledem. Znamená to, že ho může opět snížit.

Celkově se krátkodobé závazky Sazky meziročně zvýšily z 3,45 na 4,28 miliard korun. Jde tedy o více než 800 milionů. Oproti konci roku 2007 dokonce o 1,4 miliardy. Pro loterijní společnost to není příliš dobrá situace. Její loňský zisk po zdanění byl nejnižší v posledních sedmi letech. Ve srovnání s rokem 2006 padl o 450 milionů korun. Rok 2006 je pro Sazku dosti důležitý, vydala v něm emisi dluhopisů v objemu 215 milionů eur.

Celkové závazky Sazky, které jsou zaznamenány v její konsolidované rozvaze převyšují 11 miliard korun. Včetně nákladů na cizí zdroje jsou ale podstatně vyšší. Sama Sazka je v interním materiálu z prosince loňského roku vyčísluje na 17,2 miliard korun. Toto jsou peníze, které loterijní společnost bude muset vydělat a zaplatit věřitelům.
-mot-

Předcházející článek

Nečas v roce 2003: Pozor na ČSOB, Appian Group a PPF!

Následující článek

STZ končí se zpracováním řepky olejky, Sisák a Procházka vytáhli Lisovnu