Krétský hotel Amirandes je dobrou volbou pro toho, kdo si chce odpočinout v luxusu

Hotel Amirandes, ležící zhruba dvacet kilometrů od letiště v Heraklionu, dokazuje, že Řekové jsou schopni nabídnout velmi dobré služby i nejnáročnějším klientům. V nabídce resortu vévodí luxusní vily, velká část „běžných“ pokojů disponuje vlastním bazénem. Některé zajišťují naprosté soukromí. Hotel je nový a je to vidět na první pohled. Čistota, elegance jsou samozřejmostí. V designu vyniká dokonalé spojení vody a kamene.

Pochopitelně se najdou i věci, které každého nenadchnou. Jde například o blízkost aeroportu. Přistávání letadel probíhá zřejmě přímo nad resortem. Po pár hodinách pobytu v hotelu ale problém prostě zmizí. Mnohem závažnější potíž představuje Wi-Fi připojení k internetu. Funkční je v zásadě pouze v blízkosti recepce. Hotel naštěstí nabízí i kabel. Jeho používání ale vyžaduje pobyt v pokoji. Místo do televizních přístrojů a techniky značky Bang & Olufsen by stálo za úvahu investovat spíše do prvotřídního Wi-Fi připojení.

Občas se vyskytnou i další trable, a někdy dokonce opakovaně. Hotel ale problémy řeší rychle. Umožňuje to především nadstandardní množství personálu, v jehož řadách nechybí například mladí Slováci.

Resort disponuje písečnou pláží, v některých částech je ale třeba při vstupu do vody počítat s nepříjemnými kameny.

Pokud někdo rád vyrazí z hotelového komplexu na pěší vycházku, v blízkém okolí Amirandes bude zklamán. Není tam totiž zajímavého zřejmě vůbec nic. Věci, které stojí za vidění, jsou dostupné autem. Půjčit si vozidlo v hotelu ale není příliš rozumné. Taxy autopůjčovny Hertz jsou neúměrně vysoké.

Hotel nabízí řadu restaurací s poměrně vysokou kvalitou jídel. Případné nedostatky v obsluze jsou řešeny ke spokojenosti zákazníka – není mu například účtováno jídlo.

Kdo si vybere Amirandes pro svůj odpočinek, musí počítat, že mezi hosty naprosto dominují Rusové. Na první pohled se zdá, že tvoří kolem devadesáti procent ubytovaných. Zřejmě jde o rodiny vyššího managementu velkých ruských korporací.

Přes všechny nedostatky ale Amirandes představuje prvotřídní resort s velmi dobrými službami.
-mot-

Poznámka: na motejlek.com budou nepravidelně zveřejňovány postřehy/recenze z cest

Předcházející článek

Navždy odešel Ctirad Mašín, bojovník proti komunistické diktatuře

Následující článek

Třistametrový mezonet v centru Prahy za zhruba 90 milionů korun koupil Roman Janoušek