Marko Pařík se chlubí něčím, co mu nepatří a lže

Spolumajitel a generální ředitel pekárenské skupiny United Bakeries Marko Pařík poskytl včera rozhovory Hospodářským novinám a České tiskové kanceláři. Deníku řekl následující: „Pokud Penam hlásí tržby 3,8 miliardy korun i s jeho divizí mlýnů, pak my máme i s mlýny kolem 6,5 miliard korun“. ČTK řekl zase toto: „Penam do svých výsledků (tržby 3,8 miliard Kč) zahrnuje tržby dosažené na Slovensku a tržby svých mlýnů, které United Bakeries narozdíl od Penamu eviduje zvlášť a které loni utržily přibližně 1,7 miliardy korun.“

Tyto Paříkem vyřčené lži je třeba uvést na pravou míru. Tržby Penamu v České republice a na Slovensku loni dosáhly výše 6 miliard korun. Webu motejlek.com to na dotaz ohledně konsolidovaných tržeb sdělil Andrej Babiš, majitel Agrofert Holdingu, pod nějž Penam spadá. Marko Pařík zjevně nemá dobrý přehled o trhu, na kterém působí. Jinak si jeho číselná vyjádření není možné vysvětlit.

Pařík se dále chlubí částkou 6,5 miliard korun celkových tržeb. Druhého července ale mluvčí United Bakeries Jaroslav Pomp sdělil webu motejlek.com, že celkový obrat (je vždy vyšší než tržby) skupiny United Bakeries loni dosáhl 5,15 miliard korun. Pařík si tedy „přivymyslel“ 1,35 miliardy korun.

Zřejmě se domnívá, že mu zcela patří něco, co ale jeho ani zdaleka není. Jde o slovenské mlýny, které loni skutečně mohly utržit 1,7 miliardy korun, jak tvrdí Pařík. Zapomněl jaksi zmínit, že jeho skupina vlastní ve slovenských pekárnách pouze jednu čtvrtinu, takže na United Bakeries připadá pouze kolem 425 milionů. Pařík a spol. jsou přesvědčeni, že Slovak Mills získají celý. To ale není ani zdaleka jisté. Majitel 50 procent Radovan Šillo rozhodně momentálně neuvažuje, že by Paříkům svůj podíl prodal.
-mot-

Předcházející článek

Kofola se propadá, Samarasové za měsíc přišli o 830 milionů korun

Následující článek

Krúpa prodal kávovou a cukrářskou část bývalé Marily za stovky milionů korun