Martin Roman a Oszkár Világi se stali akcionáři MOLu

Investice ČEZ do více než sedmiprocentního podílu v MOLu z přelomu let 2007/08 je jedním z nejméně pochopitelných kroků někdejšího managementu vedeného Martinem Romanem. Sám Roman, stále ještě šéf dozorčí rady ČEZ, se nicméně díky ní stal nejdříve členem představenstva tohoto maďarského petrolejářského kolosu a nyní i drobounkým akcionářem.

MOL, zápolící s nepříznivým vývojem trhu a padající cenou akcií, se rozhodl své klíčové lidi v těžkých dobách lépe motivovat. Na základě rozhodnutí valné hromady proto před týdnem rozdělil mezi členy představenstva 13 500 akcií ze svého portfolia. Deset členů včetně Romana a šéfa slovenského Slovnaftu Oszkára Világiho obdrželo 1200 akcií série A, místopředseda představenstva Sándor Csányi 1500.

Pro Romana a Világiho jsou to první akcie MOLu, většina ostatních členů nějaké držela i před tím. Šéf představenstva a CEO Zsolt Hernádi jich má už 180 151.

Cena akcie MOLu je aktuálně 16 700 forintů, tedy přibližně 1503 korun. V době, kdy ČEZ nakupoval, stála akcie MOLu 21 290 forintů (při tehdejším kurzu cca 2170 korun).
-pes-

Předcházející článek

Kvíz o tříleté předplatné motejlek.com

Následující článek

Jádro míří na poušť a s ním i česká společnost I & C Energo