Matka chudého miliardáře Vítka zaplatí za syna dlužné výživné v řádu milionů

Osmatřicetiletý realitní magnát Radovan Vítek dnes pošle tři platby, které mu vyměřil letos v dubnu odvolací soud Městského soudu v Praze. Jde o poslední možný termín, do kdy měl Vítek zaplatit dlužné výživné pro odloučenou manželku. Částka 3 212 258 korun půjde na účet bývalé manželky Evy Vítkové, její právní zástupce Aleš Rozehnal dostane 220 138 korun a 10 000 korun připadne státu na soudním poplatku za odvolání. Vítek sice patří mezi desítku nejbohatších tuzemců, ale oficiálně se vydává za nemajetného. Za syna tedy musela dluh „zatáhnout“ jeho matka Milada Malá.

Ještě před pár týdny celkem reálně hrozilo, že Vítek nezaplatí a na scénu nastoupí exekutor. Nezbedník má ale novou rodinu a s družkou Marii Geidlovou tři malé děti, takže nakonec se rozhodl zaplatit. Nicméně podá k Ústavnímu soudu ČR ústavní stížnost proti rozsudku odvolacího soudu. Není vyloučeno, že by mohl uspět. Ve vyjádřeních Evy Vítkové totiž existuje poměrně významný rozpor.

Výše zmíněné miliony představují výživné za období od 2. května 2005 do 29. května 2008. Vítek, jenž ovládá realitní, developerský a hotelový konglomerát Czech Property Investments (CPI), za tuto dobu své tehdejší zákonné manželce poskytl pouze platby na dovolené ve výši zhruba 300 000 korun. Soud tuto částku odečetl. Původně tedy Vítková měla obdržet 3,52 milionů. Vítkovi spolu mají jednoho syna.

Předseda odvolacího soudu Čestmír Slaný naprosto jasně odmítl Vítkovu verzi o nemajetnosti. V písemném verdiktu dvakrát připomněl, Vítkova slova o tom, že za dobu manželství získal majetek v hodnotě 40 miliard korun. Chudý magnát se před lety s touto částkou pochlubil při jednom z pohovorů psycholožce. V této souvislosti je třeba připomenout, že takto rozsáhlý majetek Vítek nikdy nezískal ani nevlastnil. Prostě se chtěl jenom pochlubit, což se mužům občas stává.

Soudní spory mezi Vítkovými tímto nekončí. Ve hře je ještě společné jmění manželů, které dosahuje jedenáctimístné částky.
-mot-

Předcházející článek

První rok Lovochemie jen pod Babišem znamenal 5x větší čistý zisk

Následující článek

Šrejbrův lucemburský DRAK vrhl miliardy do čínských papírů