Mediálnímu domu Mafra propadl zisk po zdanění, Lidovky v tradiční ztrátě

Vydavatel deníku Mladá Fronta DNES loni vydělal 220,5 milionů korun po zdanění. Jde o nejhorší výsledek za poslední čtyři roky. Meziročně si Mafra pohoršila o 84 milionů. Firma zmiňuje, že za poklesem oproti loňsku stojí účetní korekce ve výši 78 milionů z mimořádného prodeje nemovitosti. Tržby lehce vzrostly na 3,4 miliardy korun.

Kromě zmíněného deníku představují klíčová aktiva společnosti 26,27 procentní podíl v První novinové společnosti, tiskárny v Praze a Olomouci a portál iDNES. Mafra je spolu s Lidovými novinami součástí německé skupiny Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft.

Lidové noviny loni vykázaly ztrátu 17,6 milionů korun. Podařilo se jim ale zvýšit výnosy na 425 milionů. Navíc prodělek je podstatně nižší než před pěti šesti lety. Přesto vlastní kapitál Lidových novin je v mínusu 52 milionů. Za posledních sedm let dosáhla kumulovaná ztráta vydavatele Lidovek 209 milionů. Změnu v hospodaření Lidových novin má zařídit Dalibor Balšínek. Bývalý dlouholetý šéfredaktor TÝDNE a spolupracovník autora článku se letos stal členem představenstva Mafry. Naposledy pak výkonným ředitelem Lidových novin v podstatě s neomezenými pravomocemi.

Mafra v posledních dvou letech výrazně zaostává za hlavním konkurentem, jímž je Ringier. Jestliže Mafra loni měla o 22 procent vyšší tržby, její zisk po zdanění byl více než třikrát nižší. Zjednodušeně řečeno Blesk válcuje Mladou frontu.
-mot-

Předcházející článek

Top management valašské Dezy se stal jedním z nejlépe placených v zemi

Následující článek

Agrofert Holding získal od švýcarské dcery dividendu 6,76 miliard korun