Miliardář Pavel Sehnal převedl svůj problematický resort pod novou firmu

Z trhu v létě zmizela společnost Greenvale miliardáře Pavla Sehnala, emitent dluhopisů z roku 2009 v hodnotě 400 milionů korun. Nejde ale o žádné drama, Sehnal firmu, jejímž prostřednictvím kontroluje svůj Aquapalace Wellness Resort v Čestlicích u Prahy s aquaparkem a hotelem sfúzoval do nově vzniklé společnosti Aquapalace.

Sehnalův nejvýznamnější developerský projekt se od svého otevření v roce 2008 sice stal třetí nejnavštěvovanější turistickou destinací v Česku po Pražském hradu a Zoo Praha, byznysově to ale žádná sláva není, spíš naopak.

Současná hodnota investice do aquaparku, sousedního čtyřhvězdičkového hotelu a přilehlých pozemků je účetně 4,7 miliardy korun. Sehnalova SPGroup výstavbu zainvestovala z vlastních zdrojů, utratila kolem tří miliard, ale návratnost je v nedohlednu.

SPGroup je prostřednictvím Greenvale/Aquapalace jak na straně pronajímatele, tak přes firmy GMF Aquapark Prague (SPG drží 91 procent) a Redvale i na straně nájemce.

Greenvale sice loni skončila v lehkém čistém zisku 14 milionů, oba nájemníci (údaje za rok 2012 ještě nejsou k dispozici) ale dosud hospodařili ztrátově v řádu jednotek až desítek milionů.

Greenvale v roce 2009 vydala dluhopisy na snížení dluhu vůči akcionáři, které měly být splatné v lednu 2014. V květnu ale byla jejich splatnost prodloužena až do roku 2019. Všechny povinnosti emitenta automaticky přešly z Greenvale na Aquapalace.
-pes-

Předcházející článek

Generální ředitel Economie André Warnecke včera na hodinu skončil ve své funkci

Následující článek

Kvíz číslo XXX o půlroční předplatné motejlek.com