Ministerstvo financí bojuje s hazardem, díl 111

Poskytovat seznamy umístění hazardních přístrojů jsme již v minulosti Ministerstvo financí naučili. Dokonce to umí posílat i v excelovské tabulce, takže se s tím pak dá hezky pracovat. Teď si ale hrajeme s větším oříškem. Požádali jsme, aby Ministerstvo financí celorepublikově odkrylo i nebezpečný údaj, komu který automat patří. A tady jsme evidentně šlápli na kuří oko.

Je jasné, že Ministerstvo financí vede databázi povolení v jedné tabulce, takže zveřejnit ještě o jeden sloupec navíc, je práce zhruba na tři sekundy. Ministerstvo si ale dokázalo za připojení jednoho excelovského sloupce říci o 5400 Kč. Navíc se úředníci MF moc divili, na co panebože takovou informaci potřebujeme. Platit tuto zhruba 5400x přemrštěnou sumu nám nepřišlo fér, pročež informaci zatím nemáme a pokoušíme se ji sehnat jinak, tak, aby si peníze naúčtovat nemohli.

Zdá se však, že to nebude jednoduché. Ministerstvo se totiž najednou rozhodlo, že informace o tom, komu patří jaký automat, jsou osobním údajem chráněným zákonem a není je proto možné poskytnout! Zdali je to osobní údaj Kalouska, Korynty, Řeholy, nebo Valenty, již ministerstvo nespecifikovalo.


Trochu se jim ale nepovedlo, že ještě nedávno tyto údaje bez jakýchkoliv problémů a zpoplatnění poskytovalo, například pro Havířov.

Co je za touto tajemnou změnou přístupu jindy tak otevřeného a vstřícného ministerstva, lze jen nepodloženě odhadovat.

Rozlučme se pro tentokrát pár hezkými obrázky z výstavy Forbesexhibition, kam si šli úředníci MF ozkoušet, jaké krásné nové mašinky budou povolovat v příštím roce:

Karel Korynta bojuje s hazardem

Karel Korynta bojuje s hazardem

Jan Řehola bojuje s hazardem

Jan Řehola bojuje s hazardem

Marika Karpf (vlevo) a další úřednice Státního dozoru bojují s hazardem. Uprostřed prezident České komory loterního průmyslu, JUDr. Ivo Kasal

Marika Karpf (vlevo) a další úřednice Státního dozoru bojují s hazardem. Uprostřed prezident České komory loterního průmyslu, JUDr. Ivo Kasal

Matěj Hollan, Brnění, Martin Svoboda, Občané proti hazardu

Předcházející článek

Jiří Šmejc založil Emmu Deltu, která chce OPAP

Následující článek

Šrotařský magnát Dubš se po odchodu z Werku drží hodně stranou