Jiří Šmejc založil Emmu Deltu, která chce OPAP

O tom, že se Jiří Šmejc hodlá zúčastnit privatizace řecké loterijní společnosti OPAP, psal motejlek.com už na konci října. O dva týdny později se ukázala agentura Reuters, která uvedla, že Šmejc bude v privatizaci poradcem jednoho ze zájemců, ale neuvedla kterého. Tuto zmatenou agenturní zprávu pak papouškovala česká média.

Skutečnost je taková, že Šmejc je přímým účastníkem privatizace. Pro ty účely založil počátkem listopadu na Kypru investiční společnost Emma Delta. Třetinovým partnerem je mu v ní George Melisanidis, syn řeckého rejdařského magnáta Dimitrise Melisanidise. Poradcem při privatizaci OPAP bude Emmě Deltě její dceřiná firma Emma Delta Management.

OPAP, respektive jeho třetinový podíl, který je dosud v držení státu, je prvním soustem, o něž se Emma Delta v řecké privatizaci pokusí. Nabídku řecké privatizační agentuře HRADF podala společně se šesti dalšími zájemci. Jsou to Intralot, BC Partners, konsorcium Gauselmann-Playtech-Helvason, Fosun Group, TGP Capital a Triple Five World Group Properties.

OPAP, obdoba české Sazky, je jedním z nejlákavějších soust řecké privatizace. Loni utržil 4,36 miliard eur s čistým ziskem 537,5 milionů. Horší čísla než předchozí rok, ale stále skvělá.
-pes-

Předcházející článek

Former paper-industry boss Šabatka unveils how corruption pushed a Finnish corporation out of the Czech Republic

Následující článek

Ministerstvo financí bojuje s hazardem, díl 111