Miroslav „ Ikona Rambo“ Kalousek. Pozor na něj!

Flexibilní Miroslav Kalousek je jednoznačně největší hvězda formujícího se Nečasova kabinetu. Zbytek budoucích ministrů vedle něj vypadá jako partička vyjukaných středoškoláků. Kalousek se stal ikonou. Dělá dojem těžkého borce, který má zbytek vlády v paži, případně v kapse. A to včetně premiéra.

Však se také už stačil zapsat zlatým písmem do análů veřejných financí od dob Velkomoravské říše. V roce 2008 jím řízené ministerstvo vytvořilo (sesmolilo) státní rozpočet na rok 2009, který počítal se schodkem 38,1 miliard korun. Toto Kalouskovo veledílo pak bylo potvrzeno jako Zákon o státním rozpočtu na rok 2009. Výsledek je dobře znám: státní rozpočet skončil schodkem téměř 200 miliard korun. Něco podobného se tady ještě nestalo. Snad tento mistrovský kousek už nezopakuje.

Kalousek se potom bránil tím, že kdo mohl vědět, že ekonomika tak propadne. Chabé a nedůstojné. V době, kdy Kalousek brebentil o ostrůvku stability, odboroví předáci vývoj odhadli v zásadě naprosto přesně. Asi to bude tím, že data sbírají přímo v terénu. Mluví s průmyslníky a dalšími lídry české ekonomiky. Proto jsou v obraze. S kým mluví Kalousek? S Hávou, Šťávou? To ale nejsou lidé, jejichž pozice v reálné a čisté ekonomice je podstatná.

Osobně proti Kalouskovi vůbec nic nemám. Jenom říkám, pozor na něj!
-mot-

Předcházející článek

Agrofert Holding porazil Evropskou komisi, dostane se k papírům o prodeji Unipetrolu

Následující článek

Když nejde tunelovat, bude se aspoň betonovat. Pochopitelně za příslušná procenta