Mít či Nemít

Mít přístroj, který by zobrazil, nakolik kdo fandí jádru, uhlí, vodě, větru nebo perpetuum mobile. Změřili bychom každého, kdo si myslí, že může mluvit do energetiky. Můj výstup z přístroje by ukazoval všechny barvy kromě barvy přiřazené k perpetuu mobile. Jako těžká váha by dominovalo štěpení izotopu uranu pomalými neutrony. Sympatizoval bych s vícebarevnými odborníky. Kdybychom prováděli měření důkladně, vyskytla by se tam i barva pro perpetuum mobile… byli byste překvapeni.

Mít dřívější ministerstvo pro paliva a energetiku. Mohly by v něm být všechny barvy, včetně zelené, s výjimkou barvy pro perpetuum mobile. Nerozhodovali by o připojení nových zdrojů konkurence, byť mnohdy nevýznamné, jenom ti, kterým to není vždy po vůli. Možná by někteří udělali i více pro schopnost soustavy integrovat do sebe zdroje na drahé ekologické pokrývání jejich ztrát (někdy ani to ne). Problém je technicky někde jinde, ale vypadá to přinejmenším blbě, že s nějakými Temelíny problém nebude, ale připojit „pár“ panelů, které lapají výsledky jaderné fůze na slunci, dělá někomu problém.

Nemít stávající Ministerstvo průmyslu a obchodu. Řeší všechno možné i nemožné. Ministr Říman z toho chtěl udělat kafemlejnek, který by byl jenom jakýmsi ministerstvem podnikání. To si nedovedu představit už vůbec. Kdyby se to ale povedlo, mohli jsme se dožít překvapení. Jakého, to už nechám na čtenáři. Stávající ministerstvo nepatří nikomu, ani panu Tošovskému, stejně tak, jak mu nepatřil ČEPS nebo nepatří ČEZ. Je třeba přizpůsobit tomuto faktu své chování, protože, jsou tady i ti, kterým už něco patří, nebo bude patřit, čím dál více.

Mít dřívější ministerstvo pro paliva a energetiku.
-frh-

Předcházející článek

Refinancování akvizice Elektráren Opatovice v plném proudu, dnes banky uvolnily 2,6 miliard korun

Následující článek

Exministr Němec a brutální exekutor Podkonický blízko obří zakázky od VZP