Refinancování akvizice Elektráren Opatovice v plném proudu, dnes banky uvolnily 2,6 miliard korun

Společnost East Bohemia Energy Holding ze skupiny J&T, která je vlastníkem 100 procentního podílu v Elektrárnách Opatovice, dnes načerpala bankovní úvěr ve výši zhruba 2,6 miliard korun. Peníze jsou určeny k částečnému refinancování nákupu elektrárenské firmy International Power Opatovice (dnes Elektrárny Opatovice).

Úvěr poskytl klub sedmi bank plus agentem a koordinující bankou, jíž byla UniCredit Bank Czech Republic. Banky se dále dohodly, že Elektrárnám Opatovice nabídnou refinancování stávající úvěrové angažovanosti společnosti ve výši zhruba pěti miliard korun. Celkové financování by tak mělo dosáhnout 7,6 miliard korun.

Společnost East Bohemia Energy Holding se v nejbližších týdnech či začlení pod Energetický a průmyslový holding, jehož spoluvlastníky jsou J&T, PPF a Daniel Křetínský. Rozhodující bude stanovisko antimonopolního úřadu k prevodu East Bohemia Energy Holdingu na Energeticky a průmyslový holding.

Akvizice Elektráren Opatovice proběhla v loňském roce. Částku ve výši 17,6 miliard korun, kterou inkasovala britská International Power, daly dohromady ČEZ, Dalkia, PPF a J&T. Účást Dalkie byla pouze krátkodobá. Nyní čerpaných 2,6 miliard korun by mělo s největší pravděpodobností skončit na účtu PPF.
-mot-

Předcházející článek

Aero seřídí armádě dvacet letadel za 1,4 miliardy korun

Následující článek

Mít či Nemít