Moravia Steel krvácí, její TV Barrandov už prodělala přes 530 milionů korun

Provozování vlastní televize je hodně drahá záležitost. Velmi dobře už to ví i největší tuzemský obchodník s ocelářskou a podobnou produkcí Moravia Steel. Jí vlastněná společnost Barrandov Televizní Studio loni prodělala 422,3 milionů korun. V roce 2008 ztráta představovala 111 milionů.

Moravia Steel do projektu TV Barrandov nalila do konce loňského roku 633 milionů korun. Jenom loni to bylo 400 milionů. Letos bude penězovod z Třince na pražský Barrandov pokračovat. Protečou jím další stovky milionů. Moravia Steel asi tuší, že investice bude velmi velmi problematická. Vytvořila k ní totiž už opravnou položku ve výši 579 milionů korun.

Televizní stanice TV Barrandov vysílá od loňského ledna a za dva roky provozu prodělala přes 530 milionů korun. Jde o velmi nákladný projekt s nejistou návratností. Odvážným ale štěstí přeje.
Peníze poskytnou vlastníci. Barrandov je součástí propojené skupiny Mária Blašková/Ján Moder/Evžen Balko/Tomáš Chrenek/Minerfin/Finitrading/Moravia Steel/Třinecké železárny. Bez Minerfinu konglomerát zaměstnává kolem dvanácti tisíc lidí.
-mot-

Předcházející článek

Supertah Zdeňka Bakaly a TOP 09: Zděnek Tůma jako primátor hlavního města

Následující článek

Na Letišti Vodochody popraskal asfalt, přistávací dráha byla zkrácena