Na Letišti Vodochody popraskal asfalt, přistávací dráha byla zkrácena

Dráha Letiště Vodochody byla zkrácena na 1500 metrů. Její povrch z asfaltu, který pochází ze sedmdesátých let, na některých místech popraskal. Nevydržel nápor dlouhé a na srážky bohaté zimy v kombinaci s nynějšími vysokými teplotami. Původní informace webu motejlek.com potvrdil Martin Danko, mluvčí skupiny Penta Investments, která je cílovým vlastníkem letiště.

Pro letiště to znamená podstatné omezení provozu. Dráha bude k dispozici pouze letadlům Armády České republiky a pro malá letadla. V následujících týdnech pak dojde k opravám. Větší stroje typu Boeing 737 nebo Airbus A320 budou muset počkat až na přestavbu, která by měla proběhnout s budováním mezinárodního letiště. Půjde o investici za zhruba 3 miliardy korun. Proti projektu rázně vystupují okolní obce. Chtějí udělat všechno proto, aby mezinárodní aeroport v blízkosti jejich obydlí nevznikl.

Na vodochodském letišti dojde za měsíc až k tisícovce pohybům letadel. Jde především o vojenské stroje, private jety a výcvik pilotů velkých leteckých společností (naposledy Lufthansa).
-mot-

Předcházející článek

Moravia Steel krvácí, její TV Barrandov už prodělala přes 530 milionů korun

Následující článek

Podnikání Mamaladzeových, Čimbory a Chňoupka v Hotelu Praha je dosti podivné