Nadace VIA výrazně navyšuje nadační jmění

Poprvé v historii se soukromí čeští dárci spojili, aby navýšili nadační jmění a Společně s Nadací VIA vytvořili kapitál, který bude pomáhat lidem a neziskovým organizacím po celé České republice v příštích desetiletích. Kampaň 1:1 Nadace VIA přinesla celkem 22,5 miliónu korun.

Celou kampaň vedl společně s nadací kabinet složený z předních českých osobností. Jeho členy byli např. Sanjiv Suri, majitel Zátiší Group, Libor Malý, zakladatel serverů prace.cz, jobs.cz či Hearth.net nebo matematik a vizionář Karel Janeček. Mezi dárce pak patří řada českých filantropů, např. Kvido Štěpánek, majitel společnosti Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí, Pavel a Jarmila Baudišovi, zakladatelé nadačního fondu AVAST či generální ředitel T-Mobile Czech republic Milan Vašina.

Budování nadací jakožto silných institucí, které sdružují dárce a pomáhají, je skvělé pro každou společnost, nejen tu českou. Kampaň 1:1, která byla inspirována kanadskými a americkými nadacemi, se již nyní stala vzorem pro některé nadace střední a východní Evropy.

Nadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace. Od svého vzniku v roce 1997 podpořila více než 3 400 dobročinných projektů celkovou částkou téměř 275 milionů Kč. Nadace VIA je největším soukromým podporovatelem komunitního rozvoje v České republice.
-pek-

Předcházející článek

Právnické „oscary“ si z Londýna vezou PRK Partners a White & Case

Následující článek

Karel Komárek osnuje nové projekty s novými jmény