Právnické „oscary“ si z Londýna vezou PRK Partners a White & Case

Stovky elitních evropských advokátů včetně zástupců českých špiček zasedly včera večer ke stolům v hlavním sále londýnského hotelu Grosvenor House, kde se rozdaly ceny britské společnosti Chambers & Partners pro nejlepší právní firmy starého kontinentu. lawyersmotejlek.com byl u toho.

Pocit vítězství zažil hned dvakrát londýnský parnter White & Case a guru této firmy v Česku Jan Matějček. Na pódium si došel pro cenu jednak za nejlepší mezinárodní firmu na českém trhu, jednak v absolutním hodnocení nejlepší právní firmy v Evropě.

Prestižně jsou brány ovšem rovněž ceny pro místní firmy v jednotlivých jurisdikcích. V Česku druhý rok po sobě triumfovala kancelář PRK Partners. V očekávání úspěchu do Londýna dorazili hned tři partneři firmy Radan Kubr, Jan Kohout a Martin Aschenbrenner. Kromě londýnského rezidenta Matějčka byli z Čechů přítomni také Vladimíra Glatzová a Jiří Sixta, partneři firmy Glatzová & Co. Držitelé jedné z minulých cen, tentokrát vyšli naprázdno.

PRK Partners, lokální firma se silně mezinárodním záběrem, která díky osobním vazbám a zkušenostem partnerů významně spolupracuje s britskými firmami z “Magic Circle” Freshfields Bruckhaus Deringer a Slaughter and May, má za sebou pestré období. V jejím tracklistu z poslední doby jsou významné zakázky z oblasti M&A i bankovního financování. Velkou nedávnou akcí bylo například financování německé skupiny Braas Monier Building Group (v Česku známá díky značce Bramac) v celkové hodnotě 665 milionů eur. PRK Partners pracovali v této věci pro banky Goldman Sachs a Deutsche Bank a obchod byl uzavřen minulý týden.

Firma aktuálně připravuje na straně aranžéra J.P. Morgan amsterdamské IPO firmy Domus, zastřešující RPG Byty, loni pracovala pro joint venture Ringier Axel Springer při prodeji jeho českých aktiv, na Slovensku zastupovala vydavatelství Economia při prodeji Hospodárských novin Andreji Babišovi, řídila úpis dluhopisů Kofoly, zastupovala syndikát bank České spořitelny, Komerční Banky a Raiffeisenbank při financování akvizice koksárny OKK skupinou Metalimex, před tím řídila emisi bondů NWR. Slovenská část firmy, řízená partnerem Martinem Křížem pracovala mimo jiné na straně Energetického a průmyslového holdingu na obří akvizici SPP. Díky skvělé znalosti ruského prostředí a jazyka Jana Kohouta má PRK Partners silný záběr i v Rusku, firma dělá jak pro české klienty, pronikající na ruský trh, tak pro Rusy ucházející se o české pozice.

Mimochodem z Ruska se do Londýna slétly zajímavé persony, například dva členové absolutní špičky tamní advokacie Andrej Goltsblat z Goltsblat BLP nebo Vasilij Rudomino z kanceláře Alrud.

Mezi Rusy to ale letos vyhrála Egorov Puginsky Afanasiev & Partners, z Maďarů byla nejúspěšnější Oppenhaim, což jsou lidé z bývalé maďarské pobočky Freshfieldu, v Polsku dominovala Wardyński & Partners.
Z Londýna -pes-

Předcházející článek

Po ztrátě nadějí na nový Temelín se I & C Energo upíná k ČEPS

Následující článek

Nadace VIA výrazně navyšuje nadační jmění