Nájezdník Vítek bude na valné hromadě Orka požadovat tři místa ve správní radě a navýšení kapitálu

Zhruba za měsíc se uskuteční valná hromada developerské a realitní společnosti Orco Property Group. Proběhne pod taktovkou jednačtyřicetiletého Radovana Vítka, nájezdníka a jediného majitele holdingu Czech Property Investments (CPI), největší regionální skupiny podnikající v realitách. Vítek prostřednictvím Crestline Ventures a Gamaly aktuálně drží téměř 21 procent Orka. Určitě ale neřekl poslední slovo. Obvykle co začne, to také dokončí (viz model Včela). Ve finále by měla konsolidovaná aktiva CPI překročit hranici 100 miliard korun.

Svoji pozici v Orku bude chtít Vítek na valné hromadě korunovat třemi posty ve správní radě a požadavkem na navýšení základního kapitálu.

Orco s tržní kapitalizací 240 milionů eur je dnes pro dravce Vítkova typu úplně ideálním soustem. Firma má roztříštěnou vlastnickou strukturu, zbavila se obrovských a nesplatitelných dluhů a disponuje některými velmi atraktivními majetky v osmi zemích. Jde především o 1,1 milionu metrů čtverečních nájemních ploch. 840 tisíc metrů pak připadá na Berlín. Orco je dnes zřejmě největším soukromým vlastníkem nájemních ploch v německé metropoli. Dalším zajímavým aktivem je dvacet dva hotelů a residencí nesoucích značku Mamaison Hotels & Residences. Perlou je také projekt Bubny, který disponuje dvaceti pěti hektary pozemků v pražských Holešovicích. Jde o jednu z nejatraktivnějších lokalit pro obchodní účely v hlavním městě.
-mot-

Předcházející článek

This is not intended to scare Czech Telefónica’s shareholders – but any good news for them seems unlikely

Následující článek

Dobrá zpráva pro občany ČR: Synot Tip má obavy. A bude ještě mnohem hůř