Naspers po Mall.cz v regionu dál posiluje, kupuje největší rumunský eshop

Po nedávné koupi společnosti Netretail Holding, jejímž hlavním klenotem je nákupní galerie Mall.cz, získal jihoafrický koncern Naspers v širším regionu další velký eshop. Prostřednictvím své dcery MIH Allegro pozřel největšího rumunského online retailera eMag.ro.

Akvizice se domlouvala zhruba ve stejném období jako Netretail Holding, protáhla se ale až do dnešních dnů. Smlouva je nyní před podpisem, dolaďují se poslední detaily. Cena za rumunský eshop je bezesporu ovlivněna velkou valuací Netretailu (až 5,7 miliardy korun), což byl nejspíš i důvod, proč obchod trval tak dlouho.

Podle informací motejlek.com se nakonec Naspers s vlastníky eMag.ro dohodl na odkoupení přibližně 80 procent za víc než 100 milionů dolarů (1,9 miliardy korun), přičemž zbylý podíl patřící zakladatelům Julianu Stanciuovi a Raduovi Apostolescuovi, kteří ve firmě zůstávají, je předmětem opce. Rumunský eshop generuje tržby kolem 190 milionů dolarů ročně.

Naspers akvizicí podpořil svou dominanci na středo/východoevropském trhu e-komerce. Kromě zmíněných eshopů zde provozuje aukční servery, inzertní portály, srovnávače cen, platební brány či ruský Mail.ru. Záběr jihoafrického multimediálního domu je ale celosvětový a zahrnuje kromě internetu také placenou televizi a tištěná média.
-pes-

Předcházející článek

Zchátralý lázeňský areál Bílina-Kyselka chce získat a opravit Džonson Chagažejev

Následující článek

Před čtyřmi lety se zachvěl svět, padla americká investiční banka Lehman Brothers Holdings