Nevkusné divadlo na Žofíně

Přes 150 věřitelů společnosti Moravia Energo v uplnynulých týdnech nahlásilo, že jim zkrachovalý obchodník s elektrickou energií dluží kolem 4,5 miliard korun. Zodpovědnost za pád firmy nese její vedení, zejména představenstvo a dozorčí rada. Šest let byl jejím předsedou Jiří Cienciala. Měl dozorovat a být zodpovědný. Jak vyplývá z výroční zprávy Moravia Energo, dostával za to zaplaceno. Místo, aby se zastyděl a nějaký čas „chodil kanály“, včera na pražském Žofíně oslavoval. Byl vyhlášen Manažerem roku 2008. Absurdní.

Cienciala se stal manažerem roku za období v němž byl předsedou a později místopředsedou dozorčí rady Moravia Energo. V té době společnost udělala rozhodnutí a úkony, které vedly na začátku letošního března k jejímu definitivnímu pádu. Dosti nemrávné je, že se Cienciala nechal na konci prosince 2008 z dozorčí rady „vymazat“. Okolnosti této akce lépe ani nezkoumat. Snad jen tolik, že na soud horký materiál došel až desátého března 2009, tedy pět dní po vyhlášení úpadku na Moravia Energo.

Cienciala je možná kvalitní řídící pracovník. Zhruba dvanáct let stojí v čele Třineckých železáren. Manažerem roku by přesto měl být někdo čistější. Pak je tady druhá cesta, kdy mohou podobná ocenění dostávat lidé jako Petr Sisák, Zdeněk Bakala, Pavel Tykač, Petr Kellner, Tomáš Chrenek nebo Karel Komárek.
-mot-

Soutěž Manažer roku vyhlašuje Česká manažerská asociace, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR.

Předcházející článek

Továrník Hlavatý pokračuje v úspěšné jízdě, Juta rekordně vydělává

Následující článek

Zemřel lord George, bývalý guvernér Bank of England