ODS řeší problém s Opencard tím, že odvolá náměstkyni primátora Reedovou

Klub pražských zastupitelů Občanské demokratické strany včera jednal o tom, co se bude dít na Zastupitelstvu hlavního města 17. prosince. Debata se stočila především k projektu Opencard, který se stal žumpou v řádu stovek milionů korun. ODS jednala tak, jak se od ní v Praze očekává. Na otázku, jak vyřešíme problém s Opencard, si odpověděla následovně: „Odvoláme náměstkyni Markétu Reedovou. Nemá sice s Opencard nic společného, ale kritizuje nás za ni. Stále se vrtá v korupci, není v partaji a tím pádem musí z kola ven“.

ODS má v pražském zastupitelstvu více než polovinu mandátů, odvolání je tedy vysoce pravděpodobné. Navíc se dá předpokládat, že se k ODS přidají i někteří sociální demokraté a komunisté. S Reedovou by měl padnout i radní pro životní prostředí Petr Štěpánek, další nečlen vládnoucí strany. Volná místa obsadí ODS, která bude mít v jedenáctičlenné Radě hlavního města stoprocentní zastoupení.

Proti Reedové se zformovala zajímavá koalice: nejhlasitějším kritikem byl podle informací přímo z klubu ODS radní Milan Richter, následovaný extrémně ambiciózním starostou Prahy 1 Filipem „Foglarem“ Dvořákem a náměstkem primátora Rudolfem Blažkem, který má Opencard na starosti. Netřeba dodávat, že se tak stalo z požehnáním některých Corleonů, především Tomáše Hrdličky z Prahy 10. Odvolání Reedové nebyl nakloněn primátor Pavel Bém. Jeho vliv v pražské ODS ale zřejmě upadl natolik, že ho skoro nikdo nebral vážně.

V Radě hlavního města Prahy tak zřejmě skončí jediný bojovník proti korupci. Rozhodně bude zajímavé sledovat, kým bude Reedová nahrazena a kdo bude navazovat na její práci na poli boje proti korupci. ODS má absolutní moc, takže by si mohla dovolit ledacos – třeba Romana Janouška, Iva Rittiga (možná by se musel vzdát trvalého bydliště v Monaku) nebo již zmíněného Hrdličku. Možností by také bylo si někoho dočasně vypůjčit z Ústecka. Jména jako Kubata nebo Gandalovič se sama nabízí.
-mot-

Předcházející článek

Česká národní banka ztrestala někdejšího Grossova věřitele

Následující článek

Vydavatelství Vltava-Labe-Press pokračuje v poněkud hrůzném hospodaření