Orco není schopné zveřejnit hospodářské výsledky za loňský rok

Na pražské burze obchodovaná developerská firma Orco Property Group není schopna v plánovaném termínu zveřejnit hospodářské výsledky za rok 2008. Společnost oznámila, že údaje dodá na konci března. Původně se tak mělo stát 17. března. Zdůvodnění Orka pro odklad je natolik nesmyslné, že je škoda písmen ho vůbec zmiňovat.

Zoufalí akcionáři dnes nemohli obchodovat s akciemi a dluhopisy. Původně bylo oznámeno, že tak nebudou moci činit až do konce března. Nakonec burza před pátou hodinou odpolední informovala, že obchodování bude obnoveno zítra. Začátek bude hodně rušný, dá se očekávát obrovský propad.

V předobchodní fází dnes akcie Orka vyskočily o více než 28 procent. Investoři zřejmě podlehli dojmu, že firma oznámí pozitivní zprávu. Třeba příchod nějakého zachránce. Bohužel, toto je zcela nemožné. Web motejlek.com na začátku loňského listopadu upozorňoval, že hodnota Orka je nulová a cenu mají jenom dluhy. Na tomto si trvá i dnes. Rozdíl je pouze v tom, že tehdy se jedna akcie dala ještě prodat za zhruba 250 korun.

Je rovněž důležité připomenout, jakou celou předvídali pro Orko analytici. ING, Wood & Company Financial Services, Atlantik finanční trhy, KBC/Patria, Citigroup a mnozí další loni a na konci roku 2007 psali, hovořili a doporučovali částku kolem 3500 až 4500 korun. Šlo o zločin nebo jenom o hloupost?
-mot-

Předcházející článek

Slovenské pobočce J&T Banky výrazně propadly vklady

Následující článek

Banky úvěrující Spolchemii začínají být nervózní, ČSOB chce vyskočit z krátkodobého financování