Patrik Tkáč nevydržel, žaluje v USA Tomáše Berku o milion dolarů

Dlouholetý boj Tomáše Berky se slovenskou finanční skupinou J&T přinesl poměrně zajímavý výsledek. Patrik Tkáč žaluje Berku u jednoho ze soudů v americkém státě Arizona. Syn Jozefa Tkáče požaduje satisfakci ve výši jednoho milionu dolarů.

Berka, akcionář jedné z firem, kterou J&T ovládá, vyhlásil slovenské finanční skupině nemilosrdnou válku. Svoje názory prezentuje například na stránce www.apollonholding.info. Z Tkáčovi nejnovější reakce je patrné, že nejde o zanedbatelnou a bagatelní záležitost.

Ředitel právního odboru J&T Banky Jakub Šváb sdělil webu motejlek.com, že Patrik Tkáč je v soudních sporech vedených proti Tomáši Berkovi řádně zastoupen advokátem.

„Skutečnost, že texty uveřejňované panem Tomášem Berkou jsou urážlivé a protiprávní, uznaly dva poskytovatelé webového prostoru, u nichž pan Berka dříve svou webovou stránku provozoval. Společnosti Seznam a Websitemaster se ztotožnily s názorem, že obsah internetových stránek pana Berky je protiprávní a z tohoto důvodu stránky zablokovaly. Internetová stránka www.apollonholding.info je pouze kopií těchto zablokovaných stránek.

Tomáš Berka to vidí jinak. „Sdělení poskytnuté zaměstnancem J&T Banky Jakubem Švábem jsou nepravdivé. Na prostoru Webmaster.cz jsem nikdy žádné stránky neprovozoval. Tyto stránky zřejmě zaregistrovala osoba blízká J&T, nebo bývalému klientovi J&T Pavlu Tykačovi jen proto aby následně mohla tvrdit, že provozovatel tohoto prostoru uvedl, že jsou protiprávní. Pokuď jde o stránky seznam.cz, zde žádná protiprávní informace mou osobou zveřejněny nebyly“.
-mot-

Předcházející článek

Syn miliardářky Geržové odchází z vedení skupiny Pegas Nonwovens

Následující článek

Po Mirkovi mizí i Marek, docházejí mu peníze