Po Mirkovi mizí i Marek, docházejí mu peníze

Pražská ulice Na Valech, nedaleko Pražského hradu, přijde v dohledné době pravděpodobně o dalšího nájemníka. Po Mirkovi Topolánkovi, který se už před delším časem odstěhoval od své ženy k místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Lucii Talmanové, se poohlíží po novém bydlení i ex-premiérův přítel a našeptavač Marek Dalík. Na stránkách realitní kanceláře Svoboda & Williams (http://www.svoboda-williams.com/properties/sale/apartments/detail/6709-na-valech-prague-6/) nabízí Dalík svůj stopětadvacetimetrový byt s balkónem ve třetím patře k prodeji za 589 275 Eur.

Budoucí vlastník nemovitosti na patře s Pavlou Topolánkovou by měl tedy Marku Dalíkovi za zrenovované apartmá – se spotřebiči Miele, štukovými dekoracemi, kamennými obklady a whirlpoolem – zaplatit 15 miliónů korun. Za obdobně rozlehlý byt zaplatil Mirek Topolánek necelého osm a půl miliónu korun, Dalík cenu, za kterou byt pořídil, jako prý politicky „nečinná osoba“, tajil.

Zájemce o luxusní bydlení nedaleko izraelské ambasády se už prý ozval a a byl i na prohlídce, ale údajně nabídl cenu, která se od Dalíkových představ poněkud více, než méně, lišila. Jestli se Marek Dalík plánuje odstěhovat do jižních krajin, Lichtenštejnska, nebo například na Žižkov, se zatím zjistit nepodařilo.
-hrb-

Předcházející článek

Patrik Tkáč nevydržel, žaluje v USA Tomáše Berku o milion dolarů

Následující článek

Hoteliér Dohnal zaplatil Vávrovi 18 milionů, nechápe, za co chce dalších sedm