Pavel Švarc končí ve státním Čepru, bude pro Komárka stavět ropný terminál v Rusku

Předseda představenstva a generální ředitel státní společnosti Čepro Pavel Švarc neodolal několikaměsíčnímu nadbíhání Karla Komárka prostředního a přijal nabídku, která se nedala odmítnout. Ve službách jeho skupiny KKCG by měl stavět v ruském přístavu Primorsk ropný terminál. Z překladiště kousek nad Sankt-Petěrburgem (Petrohradem) poputuje ruská ropa tankery především do evropských přístavů. Sám Švarc to nepotvrdil, ale přiznal, že Komárkově skupině poskytoval v této záležitosti jakousi odbornou expertízu. „Bude to pro vás překvapení, kam půjdu,“ dodal.

O Švarcovi služby byl na trhu velký zájem. Petr Sisák mu například přes zprostředkovatele nabízel řízení Setuzy a Spolku pro chemickou a hutní výrobu. Měl vystřídat Martina Procházku, s nímž nepanuje příliš velká spokojenost. „Naše nabídka byla rozhodně mnohem zajímavější,“ bylo řečeno webu www.motejlek.com. Dobré místo by jistě získal i v Agrofert Holdingu.   

Švarc je v současné době v pracovní neschopnosti. Na konci srpna do něj v protisměru na dálnici u Plzně najel maldý opilý Rom. Dvaapadesátiletý prezident Svazu chemického průmyslu ČR má naprosto špičkový profesní životopis. Na počátku devadesátých let byl krátce generálním ředitelem Pražské cukerní společnosti. Poté do roku 1997 pracoval pro francouzský cementárenský gigant Lafarge. Ve stejném roce se stal šéfem Lovochemie. O dva roky už seděl v čele Unipetrolu. Stal se po Andreji Babišovi druhým mužem české chemie. Unipetrol řídil až do roku 2005, kdy po příchodu polské společnosti PKN Orlen přešel do vedení státního Čepra. Firma s 50 miliardovým ročním obratem je plně ve vlastnictví ministerstva financí. Čepro přepravuje, skladuje a prodává pohonné hmoty, ochraňuje zásoby státních hmotných rezerv a provozuje síť 196 čerpacích stanic EuroOil.

Miroslav Motejlek

Předcházející článek

Světlík najal Tošenovského z ODS, už má Ulčáka z ÚV SSM

Následující článek

Konkurs největší kampeličky se chýlí ke konci, jen v dceřiném Družstevním holdingu jí zmizely více než 2 miliardy korun