Penta Investments couvá se ziskem z německého holdingu Pampus Group

Polovičním vítězstvím dopadl nájezd skupiny Penta Investments na německý holding Pampus Industriebeteiligungen (Pampus Group) a jeho nejcennější aktivum, velkého evropského výrobce ocelových lan a drátů Westfälische Drahtindustrie (WDI). Penta v roce 2011 koupila bankovní pohledávky za holdingem a v rámci restrukturalizace je chtěla postupně kapitalizovat tak, aby jej majetkově ovládla.

Penta se postupně stala po boku sedmi bank největším věřitelem Pampus Group. Celkový objem finančních závazků holdingu činil 350 milionů eur a situace spěla k prohlášení konkurzu. Plán na ovládnutí holdingu se ale v komplikovaných vztazích mezi Pentou, bankami a rodinou Pampus ukázal jako nerealistický. Penta situaci vyhodnotila tak, že bude lepší své pohledávky vůči WDI ostatním věřitelům přeprodat. Prémie za tento obchod tvoří zisk Penty na celé operaci. Mělo by jít o jednotky milionů eur. Česko-slovenská finanční skupina si ještě v Pampus Group ponechává mírně otevřené dveře udržením jisté kontroly nad ostatními entitami holdingu.

Akce Pampus Group byla rozlučkou s odcházejícím partnerem Penty Martinem Kúšikem, který ji měl na starosti. Investičním manažerem byl Jakub Kořínek. Jako finanční poradci Pentě pomáhali Herter & Co., právní poradenství poskytla frankfurtská kancelář Weil, Gotshal & Manges.

-pes-

Předcházející článek

Superjackpot sportky se blíží 300 milionům, přesto náběry klesají. Obrovský dluh zůstává

Následující článek

Hermann Oberth was the first, who when thinking about the possibility of spaceships grabbed …