Penta prodala Mobilking, polského virtuálního mobilního operátora

Slovensko-česká private equity skupina Penta po patnácti měsících pouští do světa Mobilking. Největšího polského virtuálního mobilního operátora prodává společnosti MoCoHub Technology Develepment. Mobilking za rok a čtvrt získal přes 200 tisíc aktivací (nemusí být zcela totožné s počtem zákazníků).

Penta je na polském trhu nejaktivnějším investorem z České republiky a ze Slovenska. Zaměstnává zde tisíce lidí a investovala v přepočtu miliardy korun. Největší akvizicí byl nákup maloobchodního řetězce Žabka, který provozuje přes dva tisíce prodejen a denně obslouží kolem 850 tisíc lidí. Další velkou investici představuje firma Okna Rąbień, která se má stát páteří budovaného okenářského holdingu.

Penta také v Polsku provozuje sázkovou kancelář Fortuna nebo vlastní Stream Communications, poskytovatele kabelových služeb. Mezi klíčové projekty patří expanze lékárenského řetězce Dr. Max. Dosud pod něj spadá 37 apatyk ve třinácti polských vojvodstvích, chybí pouze ve třech. V České republice, na Slovensku a v Polsku se celkový počet poboček pohybuje kolem 220.

Prostřednictvím Aera Vodochody se Penta pokouší převzít polského výrobce helikoptér PZL-Świdnik. Nyní probíhají exklusivní, ale značně komplikovaná vyjednávání s polským státem.
-mot-

Předcházející článek

Výsledky Air France-KLM = těžká rána pro privatizaci ČSA

Následující článek

Komárkům se podařilo vypařit téměř 700 milionů korun