Petr Kraus o roli Pavla Tykače v kauze MUS: Nejvýznamnější český finanční pirát chce mít Mosteckou uhelnou za 4 miliardy

Originální spoluprivatizátor Mostecké uhelné společnosti (MUS), šestačtyřicetiletý finančník Petr Kraus poskytl krátce po návratu ze švýcarské Bellinzony, kde byl vedle dalších aktérů kauzy zatím nepravomocně odsouzen k 16 měsícům vězení a pokutě necelých dvou set tisíc korun, rozhovor pro motejlek.tv.

Mimo jiné v něm okomentoval roli dvou někdejších manažerů MUS Petra Pudila a Vasila Bobely a zejména konečného vlastníka MUS, dnešní Czech Coal, Pavla Tykače, kteří stáli na straně obžaloby.

„Za pana Tykače mluví jeho historické úspěchy, je tady několik firem, kterými prošel a které na to nikdy nezapomenou. Teď na to nezapomene ani nikdo z nás, že se jakýmsi způsobem dostal k Mostecké uhelné. Jeho nabídka byla dvacet miliard za celou společnost. První polovinu za 49 procent zaplatil pánům Pudilovi, Bobelovi, Koláčkovi a Měkotovi. Ty peníze pánů Koláčka a Měkoty jsou ty peníze, které jsou nyní zablokované ve Švýcarsku. Těch dalších deset miliard, pokud já vím, nikdy nezaplatil a z těch peněz zablokovaných ve Švýcarsku si nárokuje šest miliard korun. On se pokouší proti původní nabídce, která dvakrát přebila nabídku ČEZu, nyní vlastně získat Mosteckou uhelnou za čtyři miliardy korun. Naši advokáti říkali mnohokrát, že je naprosto nestoudné, že proti nám sedí na straně prokuratury nejvýznamnější český finanční pirát,“ řekl Kraus v rozhovoru, který v nejbližší době uvedeme.
-pes-

Předcházející článek

Brusel hledá psychologa pro úředníky, kteří mají problémy s úředníky

Následující článek

motejlek.tv: Petr Kraus, spoluprivatizátor MUS