Petr Sisák byl shledán vinným ze spáchání trestného činu, soud mu ale trest neudělil

Dvaačtyřicetiletý vládce Spolku pro chemickou u hutní výrobu a skupiny kolem někdejší ústecké Setuzy Petr Sisák má velké štěstí. V prosinci 2007 Okresní soud v Litoměřících rozhodl, že je vinen. „Krajně nevýhodnou transakcí poškodil zájmy akcionářů Českého národního investičního obchodně –podnikatelského fondu o částku 28 110 334 korun,“ stojí ve verdiktu soudu. Tím spáchal trestný čin porušování povinností při správě cizího majetku. Informace o Sisákově odsouzení přinesl dnešní pořad České televize Reportéři ČT.

Kdo by čekal, že Sisák půjde do vězení nebo alespoň dostane nějaký trest, spletl by se. Soud upustil od uložení souhrnného trestu. Za dostatečný totiž uznal trest ve výměře 8 měsíců, podmíněně na zkušební dobu 1 roku, který Sisák dostal od Okresního soudu v Opavě a později ho definitivně potvrdil v roce 2007 Krajský soud v Ostravě. Záležitost se týkala pádu První slezské banky a Sisák byl odsouzen za pokus trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku.

Petr Sisák patří mezi nejbarvitější postavy českého byznysu po roce 1989. Kromě ústeckého Spolku a někdejší Setuzy kontroluje spoustu dalších věcí. V posledních letech se například významně angažoval v násilném převzetí fotbalového klubu Slavia Praha. Brutálně oloupenou stranou je holding Tavistock Group, který kontroluje investor Joe Lewis.

Loni se Sisák neúspěšně pokoušel přes svého politického koně Petra Gandaloviče (ODS) získat za podivných okolností 300 milionovou půjčku od státního Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Jeho dalším politickým tykadlem je ústecký primátor Jan Kubata (ODS). Sisák často pobývá ve svém sídle na Maltě.
-mot-

Předcházející článek

Respekt ve stopách HN extrémně nadhodnotil příjem J&T od PPF a Křetínského

Následující článek

Ještě ke Grand Restaurantu 2010