Petr Sisák pokračuje v úklidu, na STZ byla uvalena exekuce, možná je zinscenovaná

Dědictví po Tomáši Pitrovi, které dnes řídí a spravuje Petr Sisák a tak trochu také Martin Procházka, dále upadá. Na společnost STZ, která představuje výrobního nástupce Setuzy, byla uvalena exekuce. Její provedení má proběhnout formou prodeje podniku. Není zcela vyloučeno, že jde o fiktivní akci, jejímž cílem je vyvedení majetku mimo dosah věřitelů.

STZ skončila podobně jako Setuza – se zpracováním semene už v podstatě nemá nic společného. Olej a šrot bude nově produkovat Lisovna Ústí nad Labem. V zásadě se tak opakuje scénář, který proběhl v Oleofinu, jenž byl nahrazen Lukanou Oil. Jde o to, že dluhy se nechají ve staré společnosti a aktiva budou vyvedena pryč.

Martin Procházka, spolumajitel (nebo bílý kůň) skupiny kolem někdejší Setuzy, už zahájil akviziční činnost. Nahlásil dodavatelům řepkového semene, kteří si ho nechávali zpracovávat v STZ, že od nové sklizně bude toto zajišťovat již zmíněná Lisovna Ústí nad Labem. Jediným vlastníkem Lisovny je Ivo Hala, dvorní advokát Petra Sisáka. Hala byl až do letošního dubna rovněž jediným majitelem Lukany Oil.

STZ, kterou Sisák a Procházka označili za výrobní nástupkyni Setuzy, téměř dva měsíce pracuje jen minimálně. Nemá pravidelný přísun suroviny ani peníze na její nákup. Slouží vlastně jako občasná zpracovna v režimu práce ve mzdě. Tím se hromadí ztráty. Semena z nové sklizně řepky olejky budou k dispozici nejdříve v poslední dekádě července. To už ale nebude působit STZ, ale Lisovna Ústí nad Labem.

Na webových stránkách STZ dodnes stojí, že firma je spolu s Oleofinem, proti němuž je vedeno insolvenční řízení, vlastněna skupinou Via Chem Group. Ve skutečnosti tomu ale tak není.
-mot-

Předcházející článek

Sazka posílila v ČSTV – dcera si podmaňuje majoritního akcionáře

Následující článek

Škoda vytlačila Toyotu, Providentu Polska dodá 1200 Fabií a Octavií