Pirátská nabídka Penty na Sazku představuje 5 miliard korun

Do dnešních osmnácti hodin mohou zájemci o Sazku podat svoji nabídku Josefu Cupkovi, insolvenčnímu správci v konkursu se nacházející loterijní společnosti. Tendru se určitě společně zúčastní PPF/KKCG, formální nabídku podá Synot, svoje číslo pošle také Pavel Tykač.

Kromě nich Cupka obdrží pirátskou nabídku od Penty Investments. Dnes dopoledne na jejím účtu u Komerční banky zářila číslice 5 114 755 000 korun. Za Sazku Penta nabízí 5 miliard. Z toho za podnik 4,65 miliard korun plus 350 milionů na uhrazení závazků Sazky, které vznikly po prohlášení konkursu.

Na první pohled se zdá, že Cupka může pirátskou nabídku ignorovat. Potíží se ale může vyskytnout celá řada. Například Česká spořitelna, která je členem věřitelského výboru Sazky, požádala o zrušení tendru. Banka se obává, že výtěžek z prodeje nebude tak vysoký, jak by mohl být. Dále se domáhá, aby otevírání obálek s nabídkami hlídal notář a všichni členové věřitelského výboru.

Ani Penta nebude zahálet. Pokud Cupka Sazku prodá za nižší nabídku, než bude ta její, přijdou žaloby. S nimi se objeví právní nejistota. Cupka by udělal nejlépe, kdyby s otevíráním obálek neotálel do pondělka a otevřel je dnes po osmnácté hodině. A následně oznámil, kdo kolik nabídl.
-mot-

Předcházející článek

Kolosální Elektrownia Bełchatow spustí nový uhelný blok za miliardu eur

Následující článek

Léo Apotheker dostane za 11 měsíců 25,2 milionů USD