Pivní byznys Martina Burdy a spol. byl letos enormně úspěšný

Na první pohled to vypadá jako katastrofa, společnost Pivovary Lobkowicz, zastřešující sedm pivovarů, se účetně pohybuje v kruté ztrátě mnoha desítek milionů korun. Ve skutečnosti je to ale s byznysem skupiny ovládané třineckým investorem Martinem „Banánem“ Burdou právě naopak. Konsolidovaný zisk se proti loňsku ztrojnásobil.

„Ztráta vzniká nastavenou metodikou transferových cen, kdy k výrobním nákladům jednotlivých pivovarů přiděláme marži, za níž od nich obchodní entita Pivovary Lobkowicz kupuje celou produkci. Tu následně prodává koncovým zákazníkům. Pokud chceme reálná čísla, musíme hledět na konsolidované výsledky všech pivovarů plus obchodní entity. Tam byla loni EBITDA mezi 60 a 70 miliony. Letos můžu říct, že konsolidovaná EBITDA bude mezi 150 a 200 miliony,“ řekl v rozhovoru pro motejlek.tv CEO Pivovarů Lobkowicz a jejich menšinový akcionář Zdeněk Radil.

Pivovary Lobkowicz ovládané skupinou K Brewery Group zastřešují sedm pivovarů Černá hora, Protivín, Pivovar Uherský Brod, Jihlava, Klášter, Rychtář Hlinsko a Vysoký Chlumec, které produkují šest desítek značek. Většinovým vlastníkem skupiny je třinecký investor Martin Burda, který disponuje 55 procenty, Grzegorz Hóta má 30 procent, Zdeněk Radil devět procent a šest procent Eva Kropová, Burdova pravá ruka a opora ve finančních záležitostech.

Rozhovor se Zdeňkem Radilem už brzy na motejlek.tv.
-pes-

Předcházející článek

Ďábelský televizní plán Jaromíra Soukupa

Následující článek

Lobkowicz chce vybudovat vlastní síť restaurací