Po roce je virus ještě mnohem víc mimo kontrolu než na začátku

V realitě Západu se ukazuje, že cesta centrálního plánování nefunguje. A) Neumíme to, protože B) v určité chvíli cítíme nepřekonatelnou hranici osobní svobody. Správná cesta je tedy decentralizace a umožnění větší „realizace“ soukromého sektoru. Kdyby například každý praktik, případně závodní lékař, dostal 1000 korun za jednoho proočkovaného, to by byl tah na branku. A žádoucí. Směšných, plus mínus 10 miliard. Přitom celkový účet bude minimálně 1 bilion korun, protože stát ….. Podobné proporce platí i dál na západ.

Ještě k vakcínám. Fakticky je nenormální, že všechny vakcíny si urvaly státy. Podotýkám všechny. Část měla být pro praktiky a větší společnosti, které mají svoje vlastní lékařské ordinace. Sami by si vytvořili nákupní aliance.

Jediné dvě věci, které státy dokázaly, je A) házet necíleně vidlemi peníze do ekonomiky, kterou zároveň zavřely a B) držet tak ceny finančních aktiv kdesi v „Kosmu“.

Jsme svědky přerozdělování bohatství ve prospěch spekulantů a šíbrů na úkor slabých a nemocných. A to v době největší humanitární krize v moderních dějinách Západu. To je prostě realita.

Jsme svědky absolutního selhání centrálních států a jejich lídrů. Po roce je virus ještě mnohem víc mimo kontrolu než na začátku.

Nakonec nám nezbyde nic jiného, než aplikovat asijský přístup. Tedy řešit každý jednotlivý případ. A to pomocí drastických uzávěr a plošného testování celých měst, či regionů. Ani nemyslet na to, že se objeví mutace, na kterou přestane zabírat vakcína.

Předcházející článek

Devíticiferná přední žena české IT scény

Následující článek

PK říká, koupím 20 % Vaší banky za 1,5x NAV, Vy pak koupíte 100 % mojí banky za 2,5x NAV