Potvrzeno: kolabující České aerolinie mají zápornou hodnotu

Privatizace Českých aerolinií podle očekávání končí obrovským fiaskem. Hodnota společnosti je podle jediného zájemce záporná. Web motejlek.com na toto upozorňoval v prosinci loňského roku http://www.motejlek.com/o-csa-nebude-prilis-velky-zajem-stat-zrejme-dostane-mnohem-mene-nez-si-nyni-predstavuje.

Konsorcium tvořené firmami Unimex Group a Travel Service nabídlo státu za 91,75 procent akcií ČSA miliardu korun. Ale pouze za předpokladu převzetí společnosti s nulovým vlastním jměním. V současné době se vlastní kapitál ČSA pohybuje kolem mínus jedné miliardy korun.

Momentální hodnotu tedy vidí Unimex Group/Travel Service na sotva nulové úrovni. Nabízí sice miliardu, ale požaduje, aby zhruba stejné peníze stát do firmy nalil. A to ještě před jejím prodejem. Konsorcium dále oznámilo, že je připraveno převzít veškeré závazky, které převyšují částku 14 miliard korun a dále se zavazuje používat jako domovské letiště Letiště Praha.

České aerolinie do katastrofální situace přivedl současný management v čele s Radomírem Lašákem, neschopná dozorčí rada a naprosto nezodpovědní zástupci státu.
-mot-

Předcházející článek

Kalouskův pasáček Háva převedl české majetky a odstěhoval se do Švýcar

Následující článek

Sazku čeká horký (hořký) říjen, její budoucnost je v rukou Gernota Mittendorfera