PPF vydělala 67 miliard Kč, bez transakce s Generali měla ztrátu 5,5 miliard

Finanční konglomerát PPF Group Petra Kellnera loni dosáhl bezprecedentního konsolidovaného zisku ve výši 2,49 miliard eur. Meziročně si polepšil 10x. PPF se podařilo zpeněžit transakci, která proběhla v roce 2000, kdy Kellnerova skupina získala majoritní podíl v České pojišťovně. PPF tehdy za rozhodující podíl ve výši zhruba 28 procent, který získala od krachující IPB, nezaplatila. Díky němu ale získala více než padesát procent v největší tuzemské pojišťovně.

Právě transakce týkající se České pojišťovny, při níž došlo k prodeji 51 procent do rukou italské Generali, vedla k tak vysokému zisku. Dopak tohoto historického obchodu, jenž byl vypořádán na začátku loňského roku, znamenal pro PPF Group zisk ve výši 2,7 miliard eur. Bez tohoto obchodu Kellnerova skupina vykázala prodělek 205 milionů eur. Jde o ztrátu z pokračujících operací. PPF ji oprávněně vysvětluje globální krizí.

Klíčovým majetkem PPF zůstává 49 procentní podíl v Generali PPF Holdingu, dále jde o skupinu Home Credit, PPF Banku, významné podíly v Polymetalu a Nomos-Bank, značné množství realit a majetkových účastí v mnoha zemích.
-mot-

Předcházející článek

Teplice se staly nejziskovějším klubem první fotbalové ligy

Následující článek

Pražská energetika bude nadělovat, J&T dostane 863,5 milionů