Právník KB: Sazka podala na KB žalobu s úmyslem uměle pro sebe vytvořit neexistující pohledávku

Na konci loňského prosince Sazka podala žalobu na Komerční banku, v níž se domáhala náhrady škody a zadostiučinění za poškození dobrého jména. Celkem loterijní společnost požadovala 574,4 milionů korun plus příslušenství. „Sazka podala na Komerční banku žalobu s úmyslem uměle pro sebe vytvořit neexistující pohledávku tak, aby tuto pohledávku mohla zahrnout do svých aktiv a navíc ji použít ke zcela neodůvodněnému, a tudíž fiktivnímu započtení proti skutečně existující a jednoznačně prokazatelné pohledávce,“ napsal ve vyjádření pro soud právní zástupce Komerční banky Vladimír Petrus z Clifford Chance.

Petrus dále připomněl, že soud Sazku pátého ledna vyzval, aby doplnila žalobu na Komerční banku tak, aby byly splněny její zákonné náležitosti. Podle právníka Sazka v této věci za posledních více než šest týdnu nic neučinila.

Sazka fiktivní pohledávku za Komerční bankou vygenerovala poté, co banka prodala firmě Moranda pohledávku za loterijní společností ve výši 421,8 milionů plus příslušenství. Podle Sazky tak poškodila dobré jméno Sazky.
V této souvislosti je třeba připomenout, že Sazka žádným dobrým jménem nedisponuje.

Úrok z úvěru a úrok z prodlení od poloviny prosince už představují zhruba 20 milionů. Pohledávka tedy nabobtnala na více než 440 milionů.
-mot-

Předcházející článek

Největší tuzemský cukrovar a lihovar výrazně zvýšil zisk, už brzy se přejmenuje

Následující článek

Česká Sazka skoro nic, polská přes 8 miliard. To zní divně, že?