Přesně před dvěma lety chytil úpal, měsíc poté se dokonale vypařil

Osmatřicetiletý Tomáš Pitr měl už téměř dva roky sedět ve vězení. Místo toho se pohybuje po světě a poměrně dobře se baví. Oficiálně je na neznámém místě. Dnes jsou tomu přesně dva roky, co ho potkala jistá zdravotní patálie. Čtvrtého května 2007 odpověděl na dotaz, jak se chystá do vězení, následovně: „Pracuji, včera jsem chytil úpal“.

Zhruba měsíc léčil následky. Hned poté si na poště vyzvedl výzvu k nástupu do žaláře a během několika desítek hodin „navěky“ zmizel. Spolu s dalšími kumpány Provodem a Syrovátkou byl odsouzen za dvanáct let starý daňový delikt. Pitr dostal pět let.

V loňském roce, kdy se Pitr pohyboval na neznámých místech, došlo k mnoha majetkovým přesunům ve firmách, které před odchodem kontroloval. Nové majitele získaly společnosti Palmer & Johnson Reality a Justice & More, vlastníci stovek nemovitostí po celé České republice, Moravský Lihovar Kojetín, Brantley (dříve Marila Invest) nebo Golf Resort Karlštejn.

Vlastníci zajímavé sestavy sídlí v destinacích jako Svatý Vincenc a Grenadiny, Britské Panenské ostrovy či Anguilla. Jistou záhadou zůstává, kdo dnes kontroluje energetickou firmu Energy Ústí nad Labem. Vlastník jejího vlastníka nedávno změnil název, sídlo, představenstvo a dozorčí radu.
-mot-

Předcházející článek

Brněnský výrobce léků Pliva – Lachema prodělal 405 milionů, má na kahánku

Následující článek

Hospodářská krize má v České republice první skutečně velkou oběť