Prodává se zánovní hornický Gulfstream 550

Nedávno jistý menší český mogul koupil za 41 milionů dolarů lehce olétaný business jet Gulfstream 550. Zhruba za takovou cenu se na trhu nyní objevuje další letadlo tohoto typu. Nabízí jej v rámci svého šetřícího programu těžařská firma Anglo American.

Letoun pořídila za 50 milionů dolarů v roce 2011. Krátce na to se výrazně propadla její ziskovost, teď má před sebou navíc gigantický projekt v Brazílii, o němž motejlek.com psal 10. června, a akcionáři jsou nervózní. Financial Times k plánovanému prodeji letounu citovaly zdroj z firmy: „Anglo čelilo kritice akcionářů – ne veřejně, ale v zákulisí –, že jsme jednou z mála společností s vlastním business jetem, což v době finanční tísně prostě nevypadá dobře.“

Gulfstream 550 na české nebe poprvé přivedl Petr Kellner. Dnes takovým letadlem létá například Karel Komárek prostřední, který čeká na model 650, již zmíněný menší mogul, je tu i stroj stejné značky, ale nižší řady. Modelem 550 létají i někteří klienti společnosti Net Jets, například Tomáš Chrenek, ozkoušel ho i významný mediální hráč, Igor Ledecký nebo padlý dopravní magnát.
-pes-

Předcházející článek

Bakala a Kok nejméně oblíbenými členy správní rady NWR

Následující článek

Nákup zbraní a střeliva bez zbytečných provizí. Nejenom přes NATO, ale i prostřednictvím EU