Rodinný dům spolumajitele STZ a Spolchemie Martina Procházky si „označil“ exekutor

Rodinný dům Martina a Jany Procházkových se nachází ve čtvrti Střekov v Ústí nad Labem. V katastru nemovitostí je u jejich obydlí zápis o tom, že je podán návrh na výkon rozhodnutí. Jde o výkon soudního rozhodnutí k úhradě směnečného platebního rozkazu na osobní směnku, kterou se stal Martin Procházka osobně směnečným dlužníkem jednoho z věřitelů firmy Oleofin.

Osobní směnečný závazek ve výši 5 milionů korun Procházka přijal téměř před rokem. Chtěl tím ujistit nervózní věřitele Oleofinu, že jejich pohledávky za dodané řepkové semeno ze sklizně 2008 budou Oleofinem uhrazeny nejpozději před zahájením sklizně 2009.

Oleofin, který je v insolvečním řízení a bez peněz, pochopitelně nezaplatil. Řada tedy byla na Procházkovi. Věřitel ho vyzval k úhradě, ale peněz se nedočkal. Došlo na žalobu a vydání směnečného platebního rozkazu. Celá věc je nyní ve stádiu exekuce.

Podle informací webu motejlek.com se Procházka snaží dluh uhradit. Přijít o střechu nad hlavou rozhodně není nic příjemného.

Procházka je čtvrtinovým spoluvlastníkem společnosti Via Chem Group (zbytek drží Petr Sisák), pod níž spadají STZ a především Spolek pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie). Procházka byl v obou firmách generálním ředitelem. Spolek řídil v letech 2002 až 2009. Dále byl generálním ředitelem Oleofinu a Setuzy. Celá soustava zmíněných firem kolabuje. Šanci na záchranu má snad jen Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Loni v létě pobýval Procházka spolu s Dalíkem, Topolánkem a spol. v Toskánsku.
-mot-

Předcházející článek

Národnímu památkovému ústavu došla po osmi urgencích trpělivost, připojil se k insolvenčnímu řízení

Následující článek

37 amerických korporací loni prodělalo přes 1 miliardu USD