Šéf skupiny Kajot Radim Jüttner: Jsem předurčen jednat s primátorem

V Brně, známé Mekce hazardu, se na různých frontách bojuje o zrušení či zachování rozbujelých heren. Občanské sdružení Brnění zmapovalo 3126 automatů, které jsou provozovány v rozporu s vyhláškou. Mělo by být jen otázkou času, kdy budou ministerstvem financí zakázány. Proti regulaci hazardního byznysu v Brně se zmobilizovali jeho vlivní aktéři a snaží se na svou stranu získat primátora Romana Onderku.

Za hazardní magnáty se do akce vrhl hlavně Radim Jüttner, šéf a majitel Kajot Group. Už v únoru osobně jednal s primátorem Onderkou a kolegy o výsledku informoval takto: „(Onderka) Stále tvrdí, že mu nevadí kasina a překvapivě rychle pochopil, že pro udržení a zvýšení kvality jakýchkoliv provozoven potřebujeme co nejdelší investiční jistotu.“

Jüttnerova iniciativa nicméně zaskočila některé členy SPELOS, sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů. „Jsem nemile překvapen z vývoje v Brně… Myslím, že by to mělo fungovat tak, že se o jednání dozvíme předem a jednání samo by mělo být otevřené i pro nás v případě času a zájmu. Shodli jsme se na tom, že pro Brno se jeví jako nejvhodnější Radim, ale nemyslím, že si Brno vyhradilo jediného zástupce,“ napsal svým kolegům Petr Vrzáň, někdejší šéf státního dozoru nad loteriemi.

Jüttner je ale v Brně velká ryba, jeho reakce to dokládá: „Na jednání jsem byl osobně a sám. Snad nemusím připomínat dlouhodobou pozici naší společnosti v Brně, která nás a mne osobně předurčila vést jednání. Vedu ho ve prospěch všech. Nabídl jsem konzultace o výsledcích jednání, ale nemohu si na primátorovi vynutit účast dalších osob z branže, shazoval bych sebe i proklamovanou důvěru sjednocené branže vůči Kajotu.“

Jednání dál probíhají, Onderka Jüttnerovi slíbil, že se pokusí situaci, hazardními byznysmeny vnímanou jako neblahou, vyřešit do konce června.
-pes-

Předcházející článek

Tři největší tuzemské cukrovary loni vydělaly téměř dvě miliardy korun v čistém

Následující článek

Komárkova účast na Šmejcově řeckém dobrodružství je výrazně větší než symbolická