Škodě Auto se hroutí prodeje na klíčových trzích. Šéf atutomobilky Jung označil plány na příští roky za nereálné

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Reinhard Jung řekl německému časopisu auto motor und sport, že prodeje na některých důležitých trzích letos v listopadu meziročně dramaticky propadly. Konkrétně zmínil Británii, kde podle něj Škoda prodala o 37 procent vozů méně než loni, Ukrajinu, kde přišla o 45 procent a Španělsko, kde ztratila hrozivých 50 procent. Pro Škodu Auto jde přitom o mimořádně důležité země. Británie je po Německu druhým největším zahraničním trhem mladoboleslavské firmy, Španělsko šestým a Ukrajina osmým.

Jung rovněž označil za nereálné produkční plány na léta 2009 až 2012. Právě toto období mělo Škodu zásadně posunout k cíli, kterým byla výroba jednoho milionů vozů v roce 2015. Věří ale, že se firmě podaří udržet pozici druhého největšího dovozce automobilů na klíčový německý trh. Jedničkou je Renault, na Škodu naopak dotírá japonská Toyota.

Škoda už letos v listopadu revidovala produkci pro letošní rok. Původní plán počítal s 700 tisíci vozy. Automobilka pouze konstatovala, že číslo bude vyšší než loni. Škoda v roce 2007 dosáhla odbytu ve výši 623 tisíc vozů.

Firma je největší českou společností podle výše tržeb a je rovněž největším exportérem.

-mot-

Předcházející článek

Kreml utahuje šrouby a vytláčí oligarchy. V příštím roce zřejmě ovládne většinu klíčových podniků v Rusku

Následující článek

Nebeský prodal za téměř 170 milionů korun bezpečnostní agenturu Fenix