Skupině J&T Finance Group došla trpělivost s čínskou CEFC

Skupina J&T Finance Group v minulém týdnu požádala hlavní představitele čínské skupiny CEFC o jasné oficiální stanovisko k informacím, které byly v posledních týdnech publikovány v domácích i zahraničních médiích. Pokud CEFC uspokojivě nevyvrátí zprávy o zásadních ekonomických problémech skupiny a jasně nevysvětlí důvody údajného stíhání jejího vrcholového představitele, je dokončení dlouho připravované transakce vstupu do J&T Finance Group nepřijatelné.

CEFC vlastní v J&T Finance Group 9,9 procent. Usilovala o jeho navýšení na 50 procent. Česká národní banka na začátku letošního roku tento úmysl zamítla. V médiích se v poslední době objevily informace, že nejvyšší šéf CEFC Jie Ťien-ming čelí trestnímu stíhání a měl být dokonce zatčen. Kromě toho bylo zveřejněno, že CEFC je ve velice tíživé ekonomické situaci. Téměř všechen její majetek v ČR je zastaven ve prospěch J&T Banky.

CEFC v pátek oznámila, že v České republice zaregistrovaná CEFC Group (Europe) Company navýšila k prvnímu březnu kapitál o 13,5 miliard korun.

Předcházející článek

Hanácký agroholding je po ukončení vnitřních sporů na akviziční stezce

Následující článek

Srovnání tří největších bank