Skupinu Patria Finance opouští dlouholetý ředitel Jan Klenor

Sedmačtyřicetiletý Jan Klenor skončil jako předseda představenstva a generální ředitel společnosti/skupiny Patria Finance, kterou v devadesátých letech spoluzakládal Zdeněk Bakala. Klenor se stal předsedou představenstva v roce 2000, pozici CEO přidal o pět let později. Skupina Patria, kterou tvoří především mateřská firma, Patria Direct, Patria Online a Patria Corporate Finance, pod jeho řízením vydělala za posledních osm let přes 2,6 miliard korun v čistém.

Klenor je respektovaným manažerem a rozhodně už dnes má jistě spoustu pracovních nabídek. Jeho odchod zřejmě souvisí s bojem o postavení Patria Finance a v rámci skupiny KBC Group. Dosud spadala pod KBC Securities, v budoucnu by měla zapadnout do struktury sesterské Československé obchodní banky.

Dočasným Klenorovým zástupcem v pozici CEO se stal Jan Poulík, ředitel útvaru obchodování pro klienty ČSOB. Žádost o jeho instalaci do funkce už studuje Česká národní banka. Definitivní CEO a předseda představenstva by měl být vybrán na podzim.

Skupina Patria Finance patří mezi největší tuzemské obchodníky s cennými papíry a je důležitým hráčem v poradenství při fúzích a akvizicích. Loni vytvořila konsolidovaný zisk po zdanění ve výši 31 milionů korun. Šlo o nejhorší výsledek od nepaměti.
-mot-

Patria Finance – konsolidovaný čistý zisk
2005 241 mil Kč
2006 251 mil Kč
2007 234 mil Kč
2008 1133 mil Kč
2009 189 mil Kč
2010 430 mil Kč
2011 106 mil Kč
2012 31 mil Kč

Předcházející článek

Bakala a spol. se přiblížili převzetí krachujícího železničního dopravce v Chorvatsku

Následující článek

Investor Aleš Hodina se bude bránit vyvlastnění v Třineckých železárnách