Slavia vykázala nejvyšší zisk v historii českého fotbalu

Fotbalová Slavia Praha dokázala v loňské sezóně vydělat 238 milionů korun po zdanění. V historii českého fotbalu se jedná o naprostý rekord. Slavia, respektive společnost, SK – Slavia Praha – fotbal, zásadně profitovala z účasti v Champions League, která jí jenom na příspěvku od organizace UEFA vynesla přes 200 milionů.

Stačil postup do základní skupiny, kde český fotbalový mistr se čtyřmi body propadl. S londýnským Arsenalem dokonce prohrál 7:0. Další podstatné příjmy klub získal prodejem hráčů, vstupenek, reklamy a televizních práv. Tradiční rival Sparta Praha naopak loni vykázala rekordní ztrátu ve výši 157 milionů. V tomto ohledne je jasné, že účast v Lize mistrů je pro hospodaření naprosto zásadní.

V roce 1893 založená Slavia díky vysokým příjmům podstatně navýšila platy a prémie hráčů a souvisejících realizačních týmů. Meziročně stouply z 54,4 na 141,1 milionů korun. I přes historický zisk je Slavia stále neztrátovějším českým klubem. Od poloviny devadesátých let totiž nahromadila více než půl miliardovou kumulovanou ztrátu.
-mot-

Předcházející článek

Miliardy těch druhých. S Janouškem propojený bývalý Mladý svět je v insolvenci

Následující článek

Vydržování Sparty je nákladné, vlastní kapitál majitele fotbalového klubu propadl na -105 milionů