Sluha českého sportu řádil na letišti v Ruzyni, asi nečetl bezpečnostní desatero

Unikátní představení proběhlo před pár dny na letišti v pražské Ruzyni. Sluha českého sportu při průchodu bezpečnostní kontrolou nechtěl sundat sako. Vyhrožoval, nadával, křičel. Nakonec sako poníženě svlékl, prošel bezpečnostní kontrolou a odletěl. Nicméně letadlo díky jeho extempore nabralo zpoždění kolem 45 minut.

Desatero bezproblémového průchodu bezpečnostní kontrolou na Letišti Praha
1. S přepravními podmínkami se seznamte ještě před cestou na letiště, v případě pochybností se obraťte na leteckou společnost, s níž cestujete, nebo na letištní informace.
2. Na letiště přijeďte s dostatečným časovým předstihem pro klidný průběh odbavení zavazadel i následné bezpečnostní kontroly.
3. U stanoviště bezpečnostní kontroly v klidu vyčkejte, až na Vás přijde řada. Respektujte koridory, vždy respektujte pokyny a příkazy bezpečnostních pracovníků. Přispějete k plynulému průběhu bezpečnostní kontroly.
4. Vyjměte ze zavazadla plastový sáček obsahující tekutiny a gely.
5. Ze zavazadla vyjměte dále rozměrnější elektroniku (notebook apod.) a odložte ji do plastové misky.
6. Položte zavazadlo na pás rentgenového zařízení.
7. Do plastové misky si odložte všechny kovové předměty, např. mobilní telefon, klíče, cigarety, drobné mince, peněženku.
8. Do plastové misky odložte i svůj svrchní oděv (kabát, bundu).
9. Vyčkejte instrukcí bezpečnostního pracovníka a po jeho pokynu projděte detekčním rámem. Přijměte klidně případné vyzvání k dodatečné kontrole, není namířena proti Vám osobně.
10. Vaše zavazadlo a odložené věci budou podrobeny rentgenové kontrole. Pokud budete bezpečnostním pracovníkem vyzváni k otevření zavazadla, případně k předložení některého z kontrolovaných předmětů k následné prohlídce, buďte, prosím, nápomocni a bez výhrad to akceptujte. Po ukončení bezpečnostní kontroly si nezapomeňte vzít zpět své zavazadlo a všechny odložené předměty.

Předcházející článek

Economia vykázala zřejmě první ztrátu v historii

Následující článek

Sazka posílila v ČSTV – dcera si podmaňuje majoritního akcionáře