Soud zamítl návrh na předběžné opatření týkající se 14,8 % ArcelorMittalu Ostrava

Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Petr Hampel zamítl návrh na nařízení předběžného opatření, kterým mělo být ve Středisku cenných papírů v Praze zablokováno 1 834 481 kusů akcií společnosti ArcelorMittal Ostrava. Navrhující strana bude dál bojovat a v nejbližších dnech se odvolá k Vrchnímu soudu v Olomouci. Jedním z důkazů při odvolání má být i dnes oznámená dohoda mezi PPF Group a ArcelorMittalem o prodeji 13,881 procent akcií v ArcelorMittalu Ostrava největší světové ocelářské společnosti za 6,9 miliard korun. Pokud se navrhovatel nedomůže spravedlnosti, je připraven žalovat o náhradu škody český stát.

Dohoda mezi PPF a ArcelorMittalem oceňuje jednu akcii ArcelorMittalu Ostrava na pouhé 4 tisíce korun. To rozhodně neodpovídá stylu Petra Kellnera. Není vyloučeno, že může dojít ještě k dalšímu „narovnání“. Ostravská společnost by například mohla vyplatit dividendy. Rozhodně na to má, na účtě nerozděleného zisku je více než 35 miliard korun. Pokud by se vyplácelo například 1800 korun na jednu akcii, cena pro PPF by tak byla de facto navýšena na více než 10 miliard korun.

Další věcí, která stojí v souvislosti s dohodou mezi PPF a ArcelorMittalem za zmínku, je ujednání, že platba bude provedena až v roce 2010. Proč tomu tak je, není zcela jasné. Ve zprávě vydané dnes PPF o tomto není ani zmínka. Naopak se o tom výslovně hovoří v materiálu ArcelorMittalu (The final payment will be made in 2010).
-mot-

Předcházející článek

Českou republiku čeká dvouletá masírka ze západu, z východu a z USA

Následující článek

Tykač se plně zaměřil na získání elektrárny Počerady, hodnota zdroje je až 30 miliard korun