Státní fond chce do Sisákova ohroženého impéria nalít stovky milionů korun

Vedení státního Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu včera potají odsouhlasilo, že nakoupí dluhopisy společnosti Oleofin za 300 milionů korun. Potvrdil to Vladimír Suchý, tajemník ředitele a představenstva fondu. Dodal, že konečné slovo bude mít akcionář, kterým je ministerstvo zemědělství.

Dluhopisy budou vydány v českých korunách na Slovensku. Oleofin je součástí kolabující skupiny kolem ústecké Setuzy, kterou dříve ovládal uprchlík Tomáš Pitr. Oleofin v současné zajišťuje firmě STZ, nástupnické společnosti Setuzy, veškerý obchodní servis. Jde zejména o nákup surovin a prodej hotových výrobků.

Dnešním vládcem potravinářsko-drogistického uskupení je Petr Sisák. Barvitý byznysmen kontroluje i sousední ústecký Spolek pro chemickou a hutní výrobu, který loni vykázal konsolidovanou ztrátu ve výši 221 milionů korun. Dobrým Sisákovým známým je dnes už bývalý ministr zemědělství Petr Gandalovič. Místopředseda ODS se delší dobu snažil zajistit pro Sisákovu firmu státní pomoc. Poté, co se informace o připravované transakci provalily na veřejnost, Gandalovič od podpory čítající stovky milionů korun na začátku letošního března odstoupil.
-mot-

Starší články o podivných aktivitách Petra Gandaloviče
http://www.motejlek.com/gandalovicovo-ministerstvo-zemedelstvi-sanuje-rodine-sisakovych-jejich-setuzu
http://www.motejlek.com/gandalovic-se-lekl-sanace-%e2%80%9esetuzy%e2%80%9c-za-statni-penize-a-pres-slovensko-se-odklada

Předcházející článek

Skupina ArcelorMittal loni v Česku udržela vysoký zisk

Následující článek

Pražské letiště se dále propadá, v březnu o více než 18 procent