Světlíkovy a taky trochu Komárkovy Vítkovice dosáhly nejnižší zisk za poslední 4 roky

Strojírenská skupina Vítkovice, která přímo zastřešuje kolem třiceti společností, loni vydělala 839 milionů korun po zdanění. Horšího výsledku dosáhla naposledy v roce 2005. Vítkovice generují zisk především ve formě přijatých dividend. Je tedy pravděpodobné, že v roce 2010 byl náběr nižší než předloni. Výnosy Vítkovic představovaly téměř 2,7 miliard.

Vítkovice dnes především zajišťují technicko-organizační chod holdingu, pod nějž spadají desítky podniků. Mezi klíčové patří Vítkovice Heavy Machinery, Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Doprava, Vítkovice Gearworks, Vítkovice Testing Center, Vítkovice Mechanika nebo Hutní Montáže.

Vítkovice kromě majetkových účastí vlastní obrovské množství budov (například empírový zámek) a téměř 400 hektarů pozemků. I proto hodnota společnosti dnes přesahuje 10 miliard korun. V zásadě neomezenou moc nad tímto obrovským majetkem má Jan Světlík, který kontroluje přes 78 procent Vítkovic. Lehce přes deset procent drží Karel Komárek prostřední. Podíl mu připadl v rámci dělení majetku rodiny Komárkových.

Vzhledem k tomu, že Komárek uzavřel smír/dohodu o Vítkovicích (přesněji Vítkovice Holding) s Davidem Beranem, který v zásadě spoluvlastnil polovinu ze zmíněných 78 procent, není vyloučeno, že petrolejář z Brtnice u Velkých Popovic získá ve Vítkovicích navrch. Ale to ještě uběhne spousta času a uskuteční se řada soudních stání.

Jan Světlík má tuze dobré srdce – práci dal jak Evženovi Tošenovskému z ODS, tak letos Martinu Pecinovi z ČSSD. Na fakturu pro něj šmejdí po soudech a různých pražských zákoutích Martin Ulčák.
-mot-

Vítkovice – čisté zisky v mil. Kč
2006 505
2007 1379
2008 1366
2009 942
2010 839

Předcházející článek

Srbská policie úřadovala v sedmi sázkových kancelářích

Následující článek

V Srbsku prali kokainové peníze přes sázkové kanceláře